Prečo mám dlhodobo zaľahnuté v ušiach?

Zodpovedané
20. nov 2019

Dobrý deň,

mám 30 rokov a už asi 3 mesiace mám úplne zaľahnuté v ušiach. Užívala som Aerinaze, Mometasone sprej. Po opakovanej návšteve ORL aj ďalší podobný liek. Všetko neúspešne.

Nádchu nemám, nie som alergička, nebývam často chorá, nemám zmenu tlaku, nie som v hlučnom prostredí.

Z čoho môžem mať uvedený problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

problém so zaľahnutím v ušiach patrí do rúk ORL lekára, pretože zaľahnutie väčšinou spôsobuje zápal v strednom uchu, ochorenia v vnútorného ucha, trauma, počúvanie hlasitej hudby alebo práca v hlučnom prostredí.

V niektorých prípadoch je indikované prepichnutie blany bubienka, aby sa uvoľnil vzduch z Eustachovej trubice.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková