Prečo mám jedno chodidlo studené?

Zodpovedané
25. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ľavé chodidlo mám studené, pravé teplé. Bolesti, opuch a ani brnenie nemám. Počas spánku sú chodidlá rovnako teplé. Ráno ľavé chodidlo sa opäť ochladí. Po hodinovej prechádzke je ľavá noha červená a teplá.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými ťažkosťami by Vám mali byť zmerané tzv. AB indexy, toto vyšetrenie robia niektorí praktickí lekári alebo na ambulancii cievnej chirurgie.

Môže ísť o poruchu prekrvenia končatiny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková