Prečo mám krv v hlienoch?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

pred 2 mesiacmi som prekonala Covid-19 a objavila sa mi krv v hliene. Prikladala som to krvácajúcim a zapáleným ďasnám. Teraz po 2 mesiacoch som ráno som vypľula hlien s prímesom krvi.

Mám 26 rokov, športujem a vždy som to dávala za vinu ďasnám.

Prečo je tam hlien?

Kašeľ nemám.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

krv v hlienoch môže byť následok podráždenia steny dýchacích ciest. Teda ak často kašlete, tak týmto sa môže narušiť epitel dýchacích ciest.

Ak stále vykašliavate hlieny, tak je potrebné zobrať ster z hrdla, aby sa zistilo, či nemáte v hrdle nejakú baktériu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková