Prečo mám ľavé oko väčšie ako pravé?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

na Veľkú noc som zistila, že ľavé oko mám trošku väčšie ako pravé. Bola som u obvodného a objednal ma na endokrinológiu. Všetky výsledky sú v poriadku. Mám sa objednať na očné.

Na nete som sa dočitala, že keď to nie je zo štítnej žľazy, tak to môže byť nádor v mozgu. Bolesťami hlavy netrpím. V zime som mala na ľavej strane problém s hornou osmičkou. Bolesť mi vyrážala až do spánku a do oka. Po vytrhnuti zuba ni ostalo tak 1-2x do týždňa pichanie v spánku a v kútiku oka. Ale žiadne iné ťažkosti neboli.

Môže to byť aj z toho?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri problémoch so štítnou žľazou sú zvyčajne obidve oči väčšie. Ide o tzv endokrinnú orbitopatiu.

Pri nádoroch mozgu alebo očných ochoreniach môže byť prítomná asymetria očí.

Nemyslím si, že zväčšenie oka by malo súvis so zubmi. Pri nádoroch mozgu trpia pacienti bolesťami hlavy a ďalšími príznakmi, podľa toho, v ktorej oblasti sa nachádza nádor (napr. zhoršenie hybnosti končatín, zhoršenie zraku, závraty, poruchy osobnosti a iné).

Ak máte pocit, že sa Vám zhoršil zrak, alebo sa objavili iné očné príznaky, tak by ste mali navštíviť očného lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková