Prečo mám ľavú stranu rebier viac vypuklú?

Zodpovedané
6. okt 2022

Dobrý deň,

som matkou 9-mesačnej dcéry a dnes pri pohľade do zrkadla som si všimla, že mám ľavé rebrá akoby viac vypuklé ako pravé. Doteraz som to nemala.

Čo to môže byť?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o zdravotný problém, doteraz ste si možno nevšimli, že máte mierne asymetrický hrudník. Aj nesprávne držanie tela môže spôsobiť, že celý hrudný kôš je asymetrický. Skúste konzultovať fyzioterapeuta, ktorý Vás vyšetrí a vyhodnotí stav Vašej chrbtice.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková