Prečo mám neustále závraty, slabosť a cítim tlak na hrudi?

Zodpovedané
9. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám závraty, cítim slabosť a tlak na hrudníku. Celkovo mi je nevoľno. Stále mám pocit, že odpadnem. Vtedy sa mi aj horšie dýcha, ako keby taká guča v hrdle a tlaky v hlave. V noci sa budím, lebo mám stŕpnuté ruky. Tlak som dnes mala 124/78 a pulz 72.

Pred 2 rokmi som bola aj na EKG, mala som Holtera. Robili mi echo a aj CT hlavy. Všetko bolo ok. Z krvi mi zistili len málo železa. Takto sa trápim už tri roky.

Jeden deň je dobre, druhý deň je zle.

Ráno vstanem a je mi fajn. Na obed zase cítim závrate, hrudník a aj hlavu.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste mali všetky vyšetrenia v poriadku a stále cítite diskomfort v oblasti hrudníka a tzv.hrču v hrdle, tak môže ísť o úzkostnú poruchu.

V tomto prípade by som odporučila psychiatrické vyšetrenie, pretože toto ochorenie sa dá v dnešnej dobe liečiť.

Nie u všetkých závratových stavoch sa dá určiť presná príčina. K závratom by sa mal vyjadriť neurológ, teda či je, alebo nie je potrebná liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková