Prečo mám opuch na jazyku?

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Tam, kde mám mandle a kde sa nachádza aj jazyk mám taký opuch vzadu z boku jazyka ak sa toho dotknem, tak je to aj guľaté.

Keď potlačím kus pod sánkou, tak cítim hlúzu. Začínam sa obávať, ale keďže na ORL ambulancia mi povedali, že všetko je v poriadku, tak teda neviem k akému lekárovi by som mala zájsť.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám na ORL povedali, že nález je v poriadku, tak si nemyslím, že je potrebné vyhľadať iného špecialisti.

Môže ísť aj o zdurenie podjazykovej mandle, čo sa takto prejavilo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková