Prečo mám po bokoch jazyka biele škvrny?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jazyka. Som pár dní po pôrode a už pred pôrodom sa mi po bokoch jazyka objavovali biele škvrny. Mám pocit, že povrch jazyka je sfarbený do jemnej fialovej farby a na boku sa mi spravil výbežok. Ten sa ako keby drie o zuby. Nebolí ma to, nekrváca to.

Môže ísť o rakovinu?

Alebo ide o nedostatok vitamínov v tele?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o rakovinu.

K uvedenému nálezu by sa mal vyjadriť ORL lekár, ktorý rozhodne či treba odobrať z uvedeného výbežku vzorku alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková