Prečo mám po prekonaní Covidu-19 vysoký tep?

Zodpovedané
9. jan 2022

Dobrý deň,

som 4. týždeň po Covide-19 a môj tep je 158 pri pomalej chôdzi. Mávam aj veľmi silné búšenie srdca. Bola som na vyšetrenie krvi a všetko bolo v poriadku. Aj RTG. Na EKG - tachykardia 1.

Ležím vkuse doma, pretože mám strach niekam ísť. Pri prechádzke mi ide tep hore a cítim strašný tlak na hrudi.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

sú prípady, kedy pacienti po prekonaní Covid-19 mali vyššiu srdcovú frekvenciu. Ide o súčasť postcovidového syndrómu. Niektorým pacientom sa podávajú prechodne lieky na zníženie srdcovej frekvencie. Toto však musíte doriešiť s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková