Prečo mám pocit tlaku v hrudi?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

už asi 5. deň mám pocit ako keby som niečo mala v strede hrudníka. Už som taký pocit raz mala a keď som sa pýtala na to svojho lekára, tak mi povedal, že to môže byť zo stresu. Na druhý deň mi to prešlo. Teraz to trvá už 5. deň a netuším, čo by to mohlo byť.

Keď jem, tak vtedy to necítim, ale potom to začnem znovu cítiť. Mám aj problém s hrudnou chrbticou. Práve som skončila rehabilitácie a cvičím s fyzioterapeutkou.

Mohlo by to súvisieť aj s tým?

Problém s chrbticou mam už od novembra.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tlaky na hrudníku môžu byť spôsobené problémami s chrbticou, stresom alebo problémami so srdcom. Ak je príčina tlakov na hrudi v chrbtici, tak po liekoch od bolesti by sa malo uľaviť.

Okrem toho by som Vám odporučila užívať Magnézium, ktoré pomáha aj pri stresoch.

Ak by stále pretrvávali tlaky na hrudníku, tak by ste sa mali poradiť s Vašim lekárom. Bolo by vhodné doplniť EKG vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková