Prečo mám rok po ukončení dojčenia bolesti v podbrušku?

Zodpovedané
27. dec 2020

Dobrý deň,

som rok po pôrode a koncom novembra som úplne prestala dojčiť. Do dvoch dni po skončení dojčenia som začala pociťovať bolesti a tlaky v podbrušku.

8.12.2020. som dostala menštruáciu, ktorá trvala štyri dni. A od 13.12 každý deň pociťujem jemnú bodavú bolesť/tlaky v podbrušku. A to raz na jednej slabine, potom druhej, na ľavom boku, pravom boku. Proste to nejako putuje.

Gynekológ na sone nevidel ni a podľa neho je všetko ok. Čakám ešte na výsledky výteru. Bolesti začali až keď som ukončila dojčenie a skutočne ich cítim každý deň. Raz sú silnejšie, raz slabšie. Raz ako pichnutie, inokedy ako tlak.

Čo mi odporúčate?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste po gynekologickej stránke v poriadku, tak mali by ste navštíviť Vášho praktického lekára, ktorý po vyšetrení rozhodne na aké vyšetrenie Vás odošle, aby sa našla príčinou Vašich ťažkostí.

Bolesť v podbrušku spôsobujú gynekologické ochorenia, zápaly močových ciest, ortopedické ochorenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková