Prečo mám silné závrate a tŕpne mi pravá ruka?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

asi dva mesiace mám silné závrate, tŕpnutie pravej ruky a nohy je to veľmi nepríjemne. Nie je to klasické zatočenie hlavy. Je to nárazové a trvá to vždy pár sekúnd.

Mám pocit, že sa to deje vždy pri dostúpení na nejakú časť päty. V pokoji závrat nemám. Mám ho len pri pohybe.

Čím to môže byt spôsobené?

Skoro 2 roky užívam Seroxat.

Pomohla by masáž?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

príčina závratov môže byť v krčnej chrbtici, pretože pri problémoch s krčnou chrbticou zvyknú tŕpnuť horné končatiny a môžu byť prítomne aj závraty.

Ak je krčná chrbtica stuhnutá, tak v úvode by sa mali podať lieky na uvoľnenie svalstva a lieky tlmiace bolesť a zápal a následne by pacient mal rehabilitovať, teda mohli by ste ísť na masáž. Bolo by vhodné navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a rozhodne či problém súvisí s krčnou chrbticou alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková