Prečo mám stále problémy s močovými cestami?

Zodpovedané
10. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už 8 mesiacov riešim močové cesty. V kuse mám buď hnis alebo krv. Minimálne 2 alebo 3 krížiky.

Užívala som veľa antibiotík, ale už som na ne asi imúnna. Užívala som Uro-Vaxom, ale nezabral. Vydupala som si vyšetrenie na urológiu, ale tam idem až o týždeň.

Bude potrebné aj gynekologické vyšetrenie?

Ako by som mohla podporiť močové cesty, aby sa mi problémy nevracali?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri opakovaných zápaloch močových ciest by malo byť realizované urologické vyšetrenie. Tam by mali byť urobené stery z močovej rúry na prítomnosť atypických baktérií, ktoré sa nedajú zistiť bežnou kultiváciou (najmä chlamýdie).

Na trhu je veľa preparátov, ktoré sa odporúčajú ako doplnková liečba pri opakovaných zápaloch močových ciest.

Veľmi dobré výsledky má u pacientov užívanie kyseliny hyalurónovej - preparát Hyalurmed. Ďalej u žien sa odporúča preparát Cystibell.

Z gynekologického hľadiska by mal byť urobený aspoň gynekologicky ster z pošvy. Ak by vyšiel pozitívny ster z močovej rúry na atypické baktérie, tak je indikovaná antibiotická liečba na 14 - 21 dní.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková