Prečo mám ťažkosti na hrudi?

Zodpovedané
23. nov 2020

Dobrý deň,

mám 22 rokov a už pár týždňov ma trápia bolesti na hrudi. Nie sú stále. Niekedy ustúpia na pár dni a potom sa zase vrátia. Na pravej strane mám viditeľný opuch rebra, ktorý sa nachádza pri hrudnej kosti. Taktiež mám už aj bolesti kľúčnej kosti a hrdla. Mám problém s prehĺtaním a tvoria sa mi hlieny hlavne na pravej strane dole.

Bola som u lekárov párkrát a vždy mi bolo povedané, že to je spôsobené chrbticou. Jedna lekárka mi povedala, že to je zápal rebra. Ale zápal mi v krvi zistený nebol. Dali mi lieky, no mám pocit, že bolesti sa neutíšili. Práve naopak. Začína to bolieť najmä v noci.

Čo to môže byť?

Môže to byť rakovina?

Už myslím len na to najhoršie.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte krvné testy a iné vyšetrenia v poriadku, tak bolesti na hrudníku najmä v noci môžu súvisieť s úzkostnou alebo panickou poruchou.

V tomto prípade by ste mali navštíviť psychiatra.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková