Prečo mám už mesiac kašeľ a bolí ma pod pravým prsníkom?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

mám problém s kašľom, ktorý je ráno a večer zahlienený, počas dňa väčšinou suchý. Trvá to už vyše mesiaca. Užívam Stoptussin. Posledný týždeň ma začalo bolieť pri akomkoľvek pohybe pod pravým prsníkom a bolesť ide pod ruku smerom až k lopatke.

No dnes som si odkašľala, pod prsníkom mi niečo netuším čo prasklo a od bolesti, som až spadla na kolená. Bolesť bola neznesiteľná. Najhoršie bolo, že som sa nemohla nadýchnuť poriadne cca asi 5 minút.

Ľahnúť sa mi nedalo, to bola ešte väčšia bolesť. Dýchať sa mi podarilo len po stojačky v predklone, bola som opretá o posteľ so slzami v očiach od bolesti.

Bolí to pri každom pohybe, no po dnešku je to ešte horšie.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak kašlete viac ako mesiac, určite by ste mali navštíviť Vášho lekára. Bolesti máte pravdepodobne kvôli tomu, že pri kašľaní sú nadmerne dráždené svaly na hrudníku.

V niektorých prípadoch môže dôjsť k zablokovaniu tzv. interkostálneho nervu, čo môže spôsobiť silne bolesti pri nádychu.

Ak však máte ťažkosti s dýchaním, tak by ste mali určite navštíviť Vášho lekára, aby sa vylúčil zápal pľúc eventuálne iné ochorenia ako napr. pľúcna embólia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková