Prečo mám v ústnej dutiene horko-slanú chuť?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

som druhý mesiac po operácii vest.swanomu. Odvtedy mám horkú chut v ustach, tak trpím nechutenstvom a pridala sa aj slaná chut. Špičku jazyka mám už spálenú a aj pery sú slané.

Môže to suvisieť s mojím problémom?

Slanú chuť som začala pociťovať hlavne od 1. decembra, keď mi zubárka opravila zub a dala bielu plombu.

Mohlo byť na vine aj zubné lepidlo?

Obvodný lekár mi zobral ster z jazyka a vyšli mi nejaké bakterie. Vybrala som antibiotiká, ale horko-slaná chuť pretrváva.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučila by som brať Milgammu.Ide o vitamíny skupiny B, ktoré pomáhajú regenerovať periférne nervy.

Ďalej by ste mali kontaktovať Vášho neurológa. Nemyslím si, že zmena chute má súvis s plombou.Príčina bude najskôr neurologická.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková