Prečo mám vysoký tlak?

Zodpovedané
18. apr 2022

Dobrý deň,

mal som Covid-19. Užívam tabletky na tlak, Anopyrin, Torvacard Novum 20 mg, Concor COR 2,5 mg, Irbesartan Zentiva 300 mg a Hydrochloratiazid. Lekár ni hydrochloratiazid vysadil a pridal Cardilan. Pokým som Cardilan neužíval, tak hodnoty tlaku boli ok. Teraz mám tlak 165, 195.

Prečo je to tak vysoký?

Ďakujem

Dobrý deň,

Caridlan by Vám nemal spôsobiť vysoký tlak.

Zvýšenie tlaku mohlo spôsobiť vysadenie hydrochlorotiaziudu, preto by ste sa mali s uvedeným lekárom poradiť ohľadom úpravy liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková