Prečo mám znova vred na stehne?

Zodpovedané
18. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi pred dvomi týždňami mi vykukol vred na vnútornej strane stehna, na pravej strane pri zadku, ktorý som bola dať vypučiť a vyčistiť.

Hojí sa to fajn, no mám ďalší na ľavom stehne. Tiež z vnútornej strany. Som momentálne v zahraničí a beriem aj antibiotiká, ktoré mi predpísal
lekár.

Na vred si dávam čiernu masť.

Čím to môže byť, že sa mi vred zasa vrátil?

Aký je postup liečby?

Ďakujem

Dobrý deň,

u niektorých pacientov sa takéto vredy zvyknú objavovať častejšie.

Je potrebné odobrať ster zo sekrétu z vredu a antibiotiká by mali byť ordinované podľa mikrobiologického vyšetrenia, pretože pravdepodobne ich bude spôsobovať baktéria, ktorá sa v tele ešte stále nachádza.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková