Prečo mám zväčšené lymfatické uzliny v podpazuší?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

pred pár dňami sa mi zväčšili lymfatické uzliny v ľavom podpazuší. Mám to len na jednej strane. Ide skôr o takú hrčku v tvare fazuľky. Mám zapálený necht na nohe, vlastne iba palce.

Môže to byť z toho zápalu a má to s tým nejaký súvis?

Mám to také tvrdé a pohyblivé. Na dotyk ma to trocha bolí. Okrem toho mám troška červené podpazušie, pravdepodobne z deodorantu.

Ďakujem

Dobrý deň,

zväčšená lymfatická uzlina by nemala mať súvis so zapáleným nechtom. Uzliny si často zväčšené iba reaktívne. Je potrebné si sledovať túto uzlinu. Ak sa bude zväčšovať a bude tvrdá, tak je vhodné doplniť sono uzlín v tejto oblasti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková