Prečo mám zvláštny tlak v prínosových dutinách?

Zodpovedané
27. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ráno som mala bolesti v ľavom spánku a teraz mám zvláštny tlak v prínosových dutinách a niečo tam puká. Výtok z nosa nemám a ani upchatý nos. Teplotu tiež nemám, ani žiadne známky ochorenia.

Iba ten nepríjemný tlak až v kosti pod ľavým okom. A do toho keď sa predkloním, strašný tlak do hlavy, plus akoby sa mi niečo "zlialo" do predných dutín.

O aký problém ide a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o zápal v prínosových dutinách, pri ktorom sú dutiny naplnené hlienov.

Dôležité je užívať preparáty na uvoľnenie dutín a na odhlienenie ako napr. Soledum, Erdomed, Sinupret.

Ak by sa ťažkosti nezmiernili, tak je potrebné vyšetrenie u Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková