Prečo mám zvýšený cholestorol a potím sa?

Zodpovedané
26. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Doktor mi povedal, že mám zvýšený cholesterol. Vyprážané jedlá sa snažím jesť čo najmenej. Nedeľa - klasika slovenská kuchyňa. Teda šalát, rezne a kuracia polievka.

Dosť často sa potím, ale používaním Dricloru je to lepšie. Pot nie je taký viditeľný. Ale keď som v strese, alebo je viac ľudí okolo mňa, tak to spôsobuje veľmi nechutný zápach.

Už aj viac ľudí mi to povedalo a to veru nebolo príjemné. Potenie trvá už viac ako rok. Doktor mi zobral krv, výsledky sú všetky normálne. Akurát folic accid som mal zvýšený.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektorí ľudia majú zvýšený cholesterol aj napriek správnej životospráve, môže to byť na vrub genetiky, teda zdedili sme to, že máme predispozíciu mať zvýšený cholesterol.

Čo sa týka nadmerného potenia, tak ak máte krvné testy v poriadku, tak v niektorých prípadoch neexistuje zrejmá príčina.

Niektorým pacientom pomáha aplikácia botoxu do podpazušia. Tento problém sa dá aj operačne riešiť v spolupráci s hrudným chirurgom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková