Prečo manžel máva pri fyzickej námahe teplotu a cíti sa unavený?

Zodpovedané
28. apr 2021

Dobrý deň,

manžel máva pri fyzickej námahe teplotu a cíti sa veľmi unavený. Myslí si, že to môže byť od stukovatenej pečene. Nezdravo sa stravuje, stále údeniny. U lekárky bol, dala mu niečo na pečeň. Testy na Covid má negatívne, tieto problémy mal dávno pred Covidom.

O aký problém môže ísť a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

stukovatená pečeň nespôsobuje žiadne ťažkosti. Nenapísali ste akú presne si manžel nameria teplotu, pretože môže ísť iba o jeho subjektívny pocit a pritom teplota je v poriadku.

Únava má mnoho príčin, štandardne sa pacient vyšetrí u svojho lekára. Urobia sa krvné testy a podľa výsledkov sa určí ďalší postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková