Prečo mávam bolesť brucha po zjedení pestrecu mariánskeho?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý deň,

po zjedení pestrecu mariánskeho mám dosť silnú bolesť v trojuholníku nad bruchom. Bolesť trvá 1 - 2 hodiny a mám pri nej pocit na zvracanie a až ma zaleje pot. To iste mam aj po zjedení cesnaku v surovom stave.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám robí cesnak a pestrec takýto problém, tak by ste nemali konzumovať tieto potraviny, ak užívate pestrec v drvenej forme, tak môžete vyskúšať napr. tabletky alebo čaj, pravdepodobne Vášmu tráveniu nevyhovujú tieto potraviny.

Preto ich treba vysadiť alebo konzumovať v inej forme. Nemyslím si, že ide o zdravotný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková