Prečo mávam bolesti v ľavej časti brucha?

Zodpovedané
27. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi druhý deň, najmä večer a ráno ma pobolieva brucho v ľavej časti - vyššie ako keby pod rebrami. Cez deň nič, len večer pred spaním a ráno po zobudení. Pred spaním nejem vôbec. Počas dňa nezvyknem jesť nič ťažké, či mastné.

O aký problém môže ísť?

Je podľa Vás nutné vyhľadať odborníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bude pretrvávať bolesť brucha nalačno, tak môže ísť o duodenálne vredy v tenkom čreve. V tomto prípade je potrebné vyhľadať odborníka - gastroenterológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková