Prečo mávam zimnicu po jedle?

Zodpovedané
9. máj 2020

Dobrý deň,

asi 8 rokov mám diagnostikovanú celiakiu. Diétu dôsledne dodržiavam. V poslednej dobe sa mi však stáva, že po jedle dostanem zimnicu bez teploty. Niekedy je silnejšia, niekedy mi ostane len zima. Zimnica trvá asi hodinu, potom som v poriadku.

Tiež ma občas po jedle páli v hrdle a niekedy aj v ústach.

V čom môže byť problém?

Ďakujem za podveď

Dobrý deň,

ak Vás po nejakom jedle páli v ústach a máte zimnicu, tak môže ísť o prejav alergie.

Preto by ste si mali odsledovať, po ktorých jedlách máte uvedené ťažkosti a následne tieto potraviny vysadiť.

Ak by sa problém opakoval, tak mali by ste sa poradiť s Vašim gastroenterológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková