Prečo mi červenajú líca, keď som v nepohode?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Zistila som, že keď mám strach alebo psychickú nepohodu, tak zvyknem mať červené líca. Líca sú dlho červené a nechce to zmiznúť. Nič nepomáha a ani make up mi to nezakryje.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niektorí ľudia reagujú podobným spôsobom na stresové situácie.

Počas stresu sa aktivujú hormóny, ktoré spôsobia zvýšené prekrvenie organizmu a u časti ľudí sa objaví výrazne začervenanie líc.

S uvedeným problémom sa veľmi nedá čo riešiť, možno by pomohla konzultácia u psychológa, ktorý by Vám poradil ako zvládať stresové situácie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková