Prečo mi tŕpnu palce na nohách?

Zodpovedané
13. apr 2021

Dobrý deň,

mám 35 rokov a chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 10 rokov užívam tabletky Euthyrox a jeden rok Livial.

Asi 5 dní mi tŕpnu dva palce len na pravej nohe a cítim v nich také mravčenie. Hlavne na bruškách palcov pri stúpaní na nohu. Hneď ráno ako sa postavím na nohy, tak to pociťujem. Občas menej, inokedy zase viac. Palce nemám ani biele a ani studené.

Čo to môže spôsobovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

tŕpnutie palcov na nohe môže byť spôsobené dráždením nervu, ktorý inervuje tieto palce.

Ak Vás boli aj noha, tak problém môže byť v krížovej chrbtici. Ide teda o neurologický problém, preto ak pretrvávajú tieto ťažkosti, tak treba vyhľadať neurológa.

Zatiaľ môžete užívať Milgammu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková