Prečo mi vyšlo IgG 0,46 a nie 0, keďže som podľa všetkého koronavírus nemala?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

dávala som si robiť test na protilátky IgG, keďže som mala podozrenie, že som vírus niekedy v januári prekonala (bývam v zahraničí). IgG mi vyšlo 0,46, čo je podľa tabuliek negatívny výsledok. Pozitívny je nad IgG 1,1.

Prečo mi vyšlo 0,46 a nie 0, keďže som podľa všetkého koronavírus nemala?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Váš výsledok je v rámci normy.Každý krvný parameter má nejaké referenčné hodnoty, podľa ktorých určíme či je daný parameter zvýšený alebo nie.

Napr. onkomarkery u zdravého človeka nikdy nie sú na nulovej hodnote. Sú vymedzené normy, kedy je to v poriadku a kedy už ide o pozitívny výsledok.

IgG protilátky predstavujú všeobecne dlhodobé protilátky proti rôznym infekčným ochoreniam, preto bude vždy nameraná nejaká hodnota IgG, pretože môže dôjsť k skríženej reakcii s inými podtriedami IgG.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková