Prečo pri výdychu pískam?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už nejakú dobu pri výdychu pískam. Ja sa nepočujem (len naozaj zriedka, keď je ticho). Inak mi to hovoria blízki ludia v okolí. Ovplyvniť to neviem a ani nasimulovať.

Môže to súvisieť so záchvatmi kašla?

Pri väčšom smiechu ma začne dusiť. Cítim, že sa mi aj v krku tvorí klien a kašeľ ustúpi po 20 minútach. Takéto záchvaty mávam aj po jedle.

Mala by som to riešiť s lekárom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto pískanie bude najskôr súvisieť s Vašim kašľom. Pískanie sa najčastejšie objavuje pri zápale priedušiek a v ľahu sa zvýrazní. Myslím si, že by ste mali navštíviť Vášho lekára, aby Vás vyšetril a rozhodol o ďalšej liečbe.

Pískanie pri dýchaní sa môže ďalej objaviť pri astme. Ak sa liečite na astmu, tak toto môže byť prejav jej zhoršenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková