Prečo sa mi bezdôvodne robia modriny?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po nohách sa mi neustále a bezdôvodne robia modriny i napriek tomu, že som sa neudrela. Niekedy sú aj dosť veľké,,inokedy malé.

Býva mi neustále zima. Ruky a nohy mávam studené ako ľad. Na hrudi a bruchu sa mi vytvorili nejaké malé červené bodky a na nohe malé fialové žilky, tzv. metličky.

O modrinách som už párkrát hovorila všeobecnému lekárovi, no vždy to zľahčil a poradil mi Ascorutin. Vraj ak mám výsledky krvi dobré, tak to nič nie je. Neviem však aké konkrétne vyšetrenie z krvi mi robil.

Mám trvať na ďalších vyšetreniach?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri opakovanej tvorbe modrín a tvorbe Vami popísaných červených bodiek by som odporučila doplniť hematologické vyšetrenie.

Hematológ vyšetruje mnoho ďalších iných parametrov, ktoré nemôže vyšetriť praktický lekár.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková