Prečo sa mi opakuje búšenie srdca, pálenie na hrudi a únava?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami po týždni ťažkej práci na stavbe som išiel v sobotu na pohotovosť, lebo mi búšilo srdce o život. Doktor nevedel čo má so mnou robiť. Povedal: "Ja neviem čo s Tebou je. Kyslík máš v poriadku. Ako sa Ti môže ťažko dýchať?"

Začal som pociťovať, že odpadávam, ale nejako som sa schopil a udržal stabilitu. Doktor ma poslal na interné vyšetrenie. EKG bolo v norme, krvné testy boli v norme, zvýšený cholesterol 5,1. Podali mi magnézium a Admirál infúziu. Diagnostikovali mi stav panickej úzkosti.

Prišiel som domov, zobral som Neurol 0,25 ako mi povedali na internom. 2 dni som sa ako tak cítil dobre, ale búšenie srdca som mal aj počas tých dvoch dní. Plus pálenie na hrudi, bolesť na hrudi, bolesť ramena a nejaké bolesti v bruchu. Začal som hnačkovať a nemal som chuť do jedla. Schudol som nejakých 8 kg v priebehu týždňa. Teraz mám vždy po jedle búšenie srdca. Po dvoch dňoch to na mňa prišlo zase bez stresu a z ničoho nič. Nastúpilo búšenie srdca, tŕpnutie končatín, chvenie srdca, bola privolaná záchranka. EKG v norme, tlak 160 na 130. Nič mi nebolo a bolo to podané ako hyperventilácia.

Ďalšie dni som sa ako tak hýbal, aj po dvore som chodil, vyšiel aj na ulicu, nechcel som len ležať. Zrazu prichádzala z ničoho nič únava a musel som ísť si domov ľahnúť.

Pred dvomi dňami ku mne prišla zase záchranka. EKG bolo vraj zase v norme, aj keď ho robili 3x, tlak 158 na 133. Zase mi nebolo nič podané. Diagnostika bolesť ľavého ramena a ruky.

Pred jedným dňom som bol u obvodnej lekárky a tá mi diagnostikovala blokádu chrbtice. Predpísala mi Diclobene, krém Dolgit a Diazepam miesto Neurolu. Po Diazepame som sa necítil dobre.

Cez deň mávam búšenie srdca a dosť často to príde z ničoho nič, keď som v pokoji. Najhoršie to je večer. Snažím sa zaspať, avšak moje srdca pracuje tak hlasno, že ho počujem v ušiach. Ľahnem si a brucho ma až nadvihuje. Ráno sa prebúdzam na hrozné búšenie srdca o 5:00 alebo o 6:00.

Mám len 20 rokov a chcem žiť plnohodnotný život. Nechcem sa spoliehať na to, že lieky budú moja doživotná spása.

Aké vyšetrenia by som mal podstúpiť?

O aký zdravotný problém môže ísť?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašich ťažkostiach je potrebné doplniť kardiologické vyšetrenie. Ak bude kardiologický nález v poriadku, tak Vaše problémy bude naozaj spôsobovať panická/úzkostná porucha alebo tetánia. V tomto prípade je potrebné sa poradiť s psychiatrom, ktorý Vám doporučí liečbu. Táto liečba sa neberie cely život, ale iba pár mesiacov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková