Prečo sa mi točí hlava a som celkovo slabá?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

už 1,5 roka beriem liek na tlak Bigital 5 mg. Skoro rok už trpím točením hlavy a celkovou slabosťou. Deje sa to skoro každé ráno. A poobede väčšinou prejde. Domnievam sa, že tieto stavy vám z lieku. Tlak mám skôr nižší pod 120/80, niekedy aj pod 110.

Spomínala som to svojej doktorke a vravela, že tieto stavy nemôžem mať z Bigitalu. Poslala ma na neurológiu.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri závratoch by malo byť doplnené neurologické a ORL vyšetrenie, preto by ste ich mali absolvovať tak, ako Vám doporučila Vaša lekárka.

Závraty sú vo väčšine prípadov neurologického pôvodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková