Prečo sa mi točí hlava?

Zodpovedané
19. okt 2019

Dobrý večer,

v stredu ráno sa mi stalo, že som veľmi vyhladla, lebo som jedla naposledy deň predtým okolo 18.30 večer. Išla som spať neskoro. Popritom dojčím, takže vstávam aj v noci. Ráno sme ešte boli v obchode na pečivo a potom som raňajkovala. Bola som strašne hladná a točila sa mi trochu hlava. Cítila som, že mi klesol cukor. Tak som si dala aj niečo sladké, lenže odvtedy sa mi toči stále hlava. Točí sami skoro v kuse od rána do večera a už sa mi to nezdá normálne.

Bojím sa, keďže som sama doma s dvoma deťmi. Manžel je v zahraničí. Niekedy ma až zatiahne do strany, nemám ani rovnováhu.Žiadne iné príznaky nemám.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak u Vás pretrváva točenie hlavy a ťahá Vás do strán aj napriek tomu, že ste najedená, tak by ste mali určite ešte dnes vyhľadať lekára.

Pravdepodobne pôjde o Vertigo - závraty. Na zistenie príčiny je potrebné odborné neurologické vyšetrenie.

V niektorých prípadoch môže byť príčina zavratov ORL pôvodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková