Prečo sami nedarí schudnúť?

Zodpovedané
20. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Nedarí sa mi schudnúť. Každý deň už 4 mesiace robím rýchlu chôdzu a nič som neschudla. Neprejedám sa. Štítnu žľazu mám v poriadku, ale často sa potím. A to aj vtedy, keď idem niekam pešo.

Ako docielim, aby som začala chudnúť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri chudnutí je základom upraviť jedálniček a zvýšiť pohybovú aktivitu.

Ak trpíte výraznou nadváhou, BMI máte nad 30, tak na lekársky predpis sú dostupné lieky, ktoré pomáhajú pri chudnutí, liek sa nazýva Mysimba.

Skúste sa poradiť s Vašim lekárom, či Ste vhodný adept na uvedený liek, pretože aj tento liek má indikácie, komu sa môže podať a komu nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková