Prečo som stále unavená a bolia ma ramená?

Zodpovedané
4. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už asi týždeň pociťujem silnú únavu. Nevládzem nič robiť a skoro celý deň len presedím. Spávam cca 7 - 8 hodín a ráno sa mi nechce vstať z postele, lebo som unavená.

Pred týždňom som si všimla navretú žilu na krku, ale je to lepšie. Na žile som si nahmatala hrčku.

Každú chvíľu ma bolia ramená, podpazušie. Bolesť mi vystreluje až do dlaní. Tŕpnu mi ruky, pichá ma medzi lopatkami. Pociťujem aj svrbenie.

Moja doktorka všetko pripisuje chrbtici a poslala ma na rehabilitácie + lieky.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vami uvedené problémy môžu naozaj súvisieť s problémom s krčnou chrbticou. Ak sa Vaše ťažkosti nezmiernia, tak je vhodné absolvovať neurologické vyšetrenie.

Čo sa týka únavy, tak bolo by vhodné vyšetriť krvný obraz a hormóny štítnej žľazy, aby sa vylúčili, alebo potvrdili ochorenia súvisiace so štítnou žľazou alebo chudokrvnosťou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková