Prečo trpím zvýšenou plynatosťou?

Zodpovedané
10. mar 2021

Dobrý deň,

asi polrok mám problém s nafukovaním brucha a zvýšenou plynatosťou. Miestami ma chytia počas dňa 2 - 6 chvíľkových kŕčov pokým sa plyny poposúvajú a výjdu von.

Tieto stavy mám na striedačku. Niekedy po týždni, inokedy mám aj mesiac pokoj. Hnačky, zápchu, krv a ani hlien v stolici nepozorujem. Pred týždňom som začala užívať probiotiká.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvýšená plynatosť môže súvisieť so stravou, ak Ste upravili stravovacie návyky a ťažkosti pretrvávajú, treba doužívať probiotiká.

Môžete si ešte kúpiť kvapky na zlepšenie trávenia Iberogast.

Ak Vaše ťažkosti budú pretrvávať, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára. Bolo by vhodné potom vyšetriť stolicu na prítomnosť Helicobaktera a ďalšie vyšetrenia už indikuje Váš lekár na základe vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková