Prekonala som Covid-19?

Zodpovedané
15. jan 2021

Dobrý deň,

v apríli mi robili protilátky z krvi v laboratóriu na špecifické IgG a IgA pričom boli negatívne.

V decembri mi vyšla hodnota protilátok anti SARS-Cov-2-IgG - 5,7, čo je stále po hranicu 9, čo je hraničná hodnota. Tým pádom to v laboratóriu vyhodnotili negatívne.

Zároveň som videla aj iné referenčné hodnoty, kde by to bolo napríklad pozitívne.

Čo si mám o tom myslieť?

Môžem to považovať, že ma tá choroba ”lízla”?

Ďakujem

Dobrý deň,

každé laboratórium má svoje referenčné hranice, preto ak ste pozerali hodnoty v inom laboratóriu, tak tam môžu byť iné hodnoty.

Podľa Vašich výsledkoch sa dá usúdiť, že ste Covid neprekonali.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková