Prekonala som v minulosti herpetické vírusy?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobrý deň,

som v 33. týždni a lekárka sa ma pýtala, či som mala herpesy. Poslala ma na infekčné pre hraničnú hodnotu Ebv. Táto hraničná hodnota mi vyšla aj v marci 2020 ako mi potvrdili tehotenstvo s tým, že mi to ani nepovedali.

Tieto hodnoty sú rovnaké z marca a aj augusta.

Anti Vca Igm EBV hraničné
Anti VCA IGG Ebv pozit
S anti ebna 1 igg ebv pozit

Prekonala som to v minulosti?

Ďalej ohľadom výrusu CMV.
Pri marcovom odbere mám nsledovné hodnoty.

S_anti CMV IGM negat.
S_anti CMV igG >250.0 +<6.0 kAU/l
S_index avidity CMV - igG 0.773 vysoka

V augustovom odbere CMV mám tieto hodnoty.

S_anti CMV IgM negat.
S_index avidity CMV-igG 0.772 vysoká
S_anti CMV igG 248.8+<6.0 kAU/l
A píše tam: Vysoké hodnoty indexu avidity CMV - igG vylučujú primárnu infekciu získanú menej ako 3 mesiace pred odberom vzorky.

Čo to znamená?

Prekonala som to pred tehotenstvom?

Všetky tri 3D ultrazvuky sú v poriadku a bábätko sa vyvíja ako má. Ešte pôjdem na infekčné.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše výsledky svedčia o tom, že v minulosti ste prekonali CMV infekciu, a to pravdepodobne pred otehotnením.

A takisto aj EBV infekciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková