Pri magnetickej rezonancii hlavy som mala tričko s kovovými doplnkami. Je to v poriadku?

Zodpovedané
25. júl 2019

Dobrý deň,

absolvovala som magnetickú rezonanciu hlavy. Pri vyšetrení som si uvedomila, že na tričku mám kovové aplikácie. Pri podávaní kontrastnej látky som upozornila obsluhujúci personál, že mám na tričku tieto kovové časti a bolo mi povedané, že to nevadí.

Mohlo mi toto vyšetrenie zdravotne uškodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zjavne sa na tričku nenachádzal pravý kov, pretože ak by išlo o kov, ktorý by bol priťahovaný magnetom, tak by magnet v MR prístroji ťahal kov ku sebe.

Predstavte si ako klasický magnet priťahuje mincu, to isté by sa dialo s vašim tričkom počas vyšetrenia, teda nijako Vám to zdravotne nemohlo ublížiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková