Priberá sa z lieku Prednison 20 mg?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

4 dni užívam Prednison 20 mg nasadený kvôli UC. Plus alergia a silná žihľavka. Zjem všetko a mám parádnu náladu.

Dali mi aj Helicid ráno nalačno a Prednison po jedle. Beriem vitamíny Omega 3, Reischi a Rakytník. Raz do týždňa B12 injekcie u lekára.

Priberiem z Prednisovu?

Môžem i naďalej takto kombinovať lieky?

Je potrebné zaradiť aj probiotiká?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z kortikoidov sa priberá, pretože dochádza v vyššiemu ukladaniu tukov v tele. Pacienti zvyčajne priberú pri dlhodobom užívaní kortikoidov.

Probiotiká pri tejto liečbe nemusíte brať. Lieky a doplnkové preparáty môžete užívať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková