Seknutie v krku a bodavá bolesť

Zodpovedané
11. dec 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. Od štvrtku mám bolesť krku. Dostala som prievan. Hlavou veľmi ťažko otočím do strán. Cez víkend mi začalo žblnkať v ušiach, ale uši ma nebolia. Dávala som si lieky od bolesti lieky. Žiaľ, od nedele mám chvíľami ostré bolesti v pravej časti krku. Vyráža mi to k pravému uchu.

Som nervózna, tŕpne mi pravá ruka a aj prsty. Včera som bola u obvodnej lekárky. Predpísala mi Dorsiflex a Flector. Po užití liekov je chvíľu všetko ok a potom znova bodavé bolesti vpravo od krku až hore k pravému uchu.
Čo mám robiť?

Ďakujem vám

Dobrý deň,

pri tzv. seknutí v krku sa zvyčajne zablokuje sval, ktorý bráni prirodzenému pohybu v oblasti krku. Štandardne sa v tejto situácii ordinujú lieky tlmiace bolesť a zápal (Flector) a lieky na uvoľnenie svalov (Dorsiflex). Ťažkosti však neustúpia po jednom dni, preto je potrebné uvedenú liečbu užívať aspoň 5 dní. Okrem liekov je potrebný celkový pokoj, tvrdé lôžko, poprípade si môžete aplikovať suché teplo na postihnutú oblasť. V prvých dňoch sa neodporúča žiadne cvičenie.

Ak sa stav neupraví po 5 dňoch, treba navštíviť Vášho lekára, ktorý môže upraviť liečbu. V niektorých prípadoch sa podáva aj infúzna liečba priamo do žily, alebo Vás lekár odošle k špecialistovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková