Slabá mozgová príhoda a poškodenie hornej končatiny. Nastala niekde chyba?

Zodpovedané
17. apr 2022

Dobrý deň,

moja mamka dostala záchvat a od začiatku bolo jasné, že ide o slabú mozgovú príhodu. Hneď ju hospitalizovali na neurológii, spravili potrebné vyšetrenia. Prišlo sa nato, že má zanesenú krčnú cievu.

Inak mamka bola úplne v poriadku, tak sa pripravovala na odporúčanie lekárov na zákrok - zavedenie stentu do krčnej cievy. Tento zákrok prebehol v poriadku. No hneď po zákroku jej začala tŕpnuť ruka a museli ju hneď operovať. Zistili, že sa jej urobila zrazenina, ktorú hneď chirurgický odstránili.

Mamka si cíti nohy, aj nimi hýbe, ale nechodí. Lekári povedali, že nastalo poškodenie iba hornej pravej končatiny.

Je to "bežné", aby sa hneď po takom zákroku urobila v tele zrazenina?

Mohla nastať niekde chyba?

Má mamka šancu na kompletné zotavenie sa?

Ďalujem

Dobrý deň,

ak sú cievy po zákroku priechodné a nedokrvenosť trvala iba krátku dobu, teda do 4 hodín bol problém odstránený, tak nemalo by dôjsť k trvalému poškodeniu.

Takto sa nedá hodnotiť či mohlo dosjt k chybe, pretože sa to nedá jednoznačne určiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková