Som 7. deň po embryotransfere a partner dostal Covid-19. Ako sa mám chrániť?

Zodpovedané
8. dec 2021

Dobrý deň,

som 7. deň po embryotransfere v procese IVF.

6.12. som mala ísť na krv a potvrdenie tehotenstva. Partner je od včera pozitívny na Covid, tak musím zostať v karanténe. Tehotenský test mi ukazuje slabú čiarku.

Aké riziko hrozí, ak by som zostala pozitívna aj ja?

Hrozí mi potrat?

Izolovať sa nemám kam, sme v podstate stále spolu v jednej domácnosti. Covid som prekonala aj ja, ale ešte minulý rok.

Ako si chrániť imunitu a aké vitamíny si môžem dávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete užívať vitamin C a D, zinok. Ak ste stále spolu, tak je vysoká šanca, že dostanete Covid-19.

Môžete sa chrániť rúškom a dezinfikovať predmety, ktorých sa dotkne partner. Veľa tehotných žien malo infekciu Covid-19 a nedošlo k žiadnemu poškodeniu deti po narodení. Je to veľmi individuálne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková