Som tehotná a uštipla ma včela. Musím ísť k lekárovi?

Zodpovedané
3. aug 2019

Dobrý deň,

som v 6. týždni tehotenstva a včera ma uštipla včela na vrchu hlavy. Dala som si octový obklad a dnes sa mi zvačšila uzlina za uchom. Je to bolestivá hrča na dotyk. Miesto vpichu bolestivé nie je, mám tam len malú chrastičku.

Je potrebné vyhľadať lekára?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

lymfatická uzlina sa zväčšila, pretože ide o reakciu organizmu na poštípanie včelou.

Uzlina môže byt zväčšená aj týždeň.

Ak nemáte celkové prejavy alergie po poštípaní včelou, ako napr. zhoršené dýchanie, problémy s prehĺtaním, výraznejší opuch v mieste bodnutie, tak návšteva lekára nie je potrebná.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková