Som v 14. týždni tehotenstva a mám ísť na preočkovanie treťou dávkou. Je očkovanie teraz vhodné, keď mám emfyzém pľúc?

Zodpovedané
22. nov 2021

Dobrý deň,

som 6 mesiacov od podania druhej dávky proti koronavírusu. Dala som sa zaočkovať hlavne kvôli mojej vrodenej chorobe pľúc, kvôli ktorej som v detstve podstúpila aj niekoľko operácii. Konkrétne sa jedná o emfyzém pľúc. Doteraz ma vakcína ochránila na 100% a to aj v čase keď som sa celodenne starala o pozitívneho syna a viackrát som prišla do kontaktu s pozitívnymi.

Práve dnes som dostala sms, že mám možnosť zaočkovať sa 3. dávkou. Problém je, že som v 14. týždni tehotenstva.

Aký je Váš názor?

Je vhodné sa dať zaočkovať už teraz, alebo ešte počkať kým budem vo vyššom štádiu tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto očkovanie sa odporúča aj u tehotných žien, najlepšie v rozmedzí medzi 14. - 36. týždňom. Môžete sa dať už zaočkovať aj teraz.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková