Som v 16. týždni tehotenstva a zistili mi, že nemám protilátky proti tetanu. Odporúčate mi očkovanie proti Covid-19?

Zodpovedané
26. júl 2021

Dobrý deň,

som v 16. týždni tehotenstva a zistili mi, že nemám protilátky proti tetanu. Odporúčajú mi očkovať sa vakcínou Tetavax.

Odporúčate očkovanie v tehotenstve, alebo mám radšej počkať a očkovať sa až po pôrode?

Môže očkovať gynekológ alebo len všeobecný lekár?

Ďakujem

Dobrý deň,

proti tetanu sa môžete očkovať aj v tehotenstve, očkuje iba všeobecný lekár.
Tehotné ženy je najlepšie zaočkovať proti Covid-19 medzi 13. - 36. týždňom tehotenstva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková