Som v 34. týždni tehotenstva a bojím sa, že dostanem kiahne. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
29. nov 2020

Dobrý deň,

som v 34. týždni a môj syn má kiahne. Nie som si istá, či som ich aj ja ako dieťa prekonala. Viem, že keď ich mali moji súrodenci, tak som ich ja nemala. ,

Keď som čakala prvého syna, tak som chytila len jednu vyrážku na bruchu.

Som dosť imúnna?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste prekonali kiahne, tak mali by ste byť imúnna. Ak ste ich prekonali, tak v krvi by ste mali ma prítomné protilátky.

Očkovanie proti kiahňam sa neodporúča tehotným ženám.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková