Spôsobuje mi všetky zdravotné problémy chrbát?

Zodpovedané
5. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom chrbtice.

Pred mesiacom sa mi začalo zle dýchať, nejde o zadýchavanie. Keď sa chcem tak z chuti nadýchnuť, tak mi to nedovolí. To isté aj pri zívaní. Pridružili sa bolesti chrbta, od krčnej až po hrudnú. Mám aj citeľné spazmusy.

Len mi nejde do hlavy rozmanitosť. Raz ma bolí pravá strana, potom ľavá, hlava, hrudník, točenie v hlave, chlad/teplo do končatín. Bola som u svojej obvodnej lekárky, ktorá mi brala mi krv. Okrem železa mám všetko v poriadku.

Užívala som Voltaren a Dorsiflex 10 dní. Neurológ povedal, že mám zle držanie tela a asi preťaženú chrbticu. Obe ma vysmiali, keď som im povedala, že sa bojím problému s pľúcami alebo srdcom.

Môže mi všetky ťažkosti spôsobovať iba chrbát?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu Vašich ťažkostí si myslím, že naozaj pôjde o problém s pohybovým aparátom.

Bolo by vhodné, aby ste začali cvičiť pod dohľadom fyzioterapeuta, vhodné je pre Vás napr. cvičiť SM systém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková