Spôsobuje úzkostná porucha bolesť na hrudníku?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

mám pocit, že sa nemôžem nadýchnuť z hlboka. Liečim sa na úzkostnú poruchu a beriem Sertralin 50 mg 2x denne a Isoptin 80 mg jednu ráno Magnerot 2x.

Spôsobuje úzkostná porucha bolesť na hrudníku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, úzkostná porucha sa vo väčšine prípadov prejavuje tlakom na hrudníku a pocitom, že sa nemôžete nadýchnuť.

Ak sa u Vás opakujú tieto problémy aj napriek liečbe, tak je vhodné konzultovať lekára, ktorý Vám predpísal Sertralín. Pravdepodobne bude vhodné upraviť liečbu.

Okrem toho je vhodné aj vyšetrenie bolestí na hrudníku u Vášho lekára, aby sa vylúčila kardiovaskulárna príčina.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková