Spôsobuje v krčná chrbtica závraty a slabosť v rukách?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

mám časté bolesti krčnej chrbtice a mám stuhnutú šiju. Zvykne mi to spôsobovať bolesti hlavy, tú súvislosť mám už overenú. V poslednej dobe ma však trápia aj občasné závraty a tŕpnutie rúk/dlaní. Mávam slabosť v rukách.

Problémy sa začali zhoršovať v čase karantény, lebo mám minimum pohybu.

Môže byť za tým tiež krčná chrbtica, alebo môžem mať vážnejšie ochorenie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môžu súvisieť s krčnou chrbticou. tŕpnutie prstov rúk môže taktiež spôsobiť aj syndróm karpálneho tunela.

Na presné určenie diagnózy je potrebné neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková